Dispensers
-
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke 20x500ml desmanol® care hyclick® Vario dispenser
Regular price 186,79€Offer price 186,79€ Regular priceUnit price 18,68€ pro l -
Sold outProvider:SCHÜLKESchülke 20x 500ml desmanol® care hyclick® with wall mount
Regular price 161,12€Offer price 161,12€ Regular priceUnit price 16,11€ pro l -
Provider:SCHÜLKESchülke 20x500ml desderman® hyclick® with wall mount
Low stockRegular price 138,50€Offer price 138,50€ Regular priceUnit price 13,85€ pro l -
Sold outProvider:MEDICALCORNER24Dispenser with Long Arm Lever for 500 and 1000ml Euro Bottles, white
Regular price 22,06€Offer price 22,06€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNBODE Desomaten 800 with Clear Text Display
Regular price 4.099,42€Offer price 4.099,42€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PAUL HARTMANNHartmann Flowpack Holder, 1 pc
Regular price 59,28€Offer price 59,28€ Regular priceUnit price pro -
Provider:MAIMEDMaiMed Eco Wipes, Cleaning & Care Cloth, 28x33cm, 50 pcs.
Regular price 2,04€Offer price 2,04€ Regular priceUnit price pro -
Provider:BODECollection tray for Euro dispenser RX5 Touchless, 1 piece
Regular price 12,77€Offer price 12,77€ Regular priceUnit price pro -
Provider:SCHÜLKESchülke Euro dispenser KHK, disinfectant, short sleeves, 1.000 ml
Low stockRegular price 89,70€Offer price 89,70€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:ECO LABEcolab Dripping Pan For Dermados, 13x18x19 cm, White, 1 pc
Regular price 52,20€Offer price 52,20€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:ECO LABEcolab Dosing Pump for Dermados L or I, 1000 ml
Regular price 10,37€Offer price 10,37€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:ECO LABEcolab Dosing Pump for Dermados S, 500 ml
Regular price 7,50€Offer price 7,50€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:ECO LABEcolab Nexa Elbow-Handle For Disinfectant Dispenser, Grey, 1 pc
Regular price 17,92€Offer price 17,92€ Regular priceUnit price pro -
Provider:ECO LABEcolab Jet Pump L, dosing pump for Dermados Touchless L
Low stockRegular price 11,89€Offer price 11,89€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:ECO LABEcolab Cloth Dispenser Incidin Wipes Dispenser N, Empty, 1pc
Regular price 16,63€Offer price 16,63€ Regular priceUnit price pro
Dispensers serve as hygienic storage containers for materials or liquids that can then be easily portioned and dispensed. The selection includes dispensers in different materials, colours and versions - e.g. wall-mounted dispensers, handy dispenser boxes or dosing pumps that can be mounted on bottles, canisters, etc. Many models are available with mounting materials and instruction manuals.
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "Dosing dispenser"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our